November 24, 2008

Две години Crapwerk

Искрено, се мислев за емотивен текст кој ќе пренесе колку Crapwerk ми значи и каква улога игра во моето секојдневие, но наместо тоа, се решив за листа на текстови напишани во изминатава година кои лично, многу ми значат. Се потрудив од секој месец да извадам по некој пост. Листата следи подолу:


Ноември 2007

Desu Noto [Death Note]
Kôkaku kidôtai [Ghost In The Shell]
Holy retarded trap, Batman!


Декември 2007

The Dark Knight: Ќе биде ли добар новиот Бетмен?
Првото искуство со Wine на Ubuntu

Јануари 2008

Хит Леџер (1979 - 2008)

Објавена (интернет) војна на Скиентологијата
Morningtide Prelease

Февруари 2008

Cloverfield низ десет точки
Alien VS Random
Промените доаѓаат...

Maрт 2008

Артур Кларк (1917 - 2008)
Marvel: Civil War
Ду Нат Лет Ит Сноу

Април 2008

South Park и зависноста од Интернет
Spawn
The Punisher (1989) VS The Punisher (2004)

Мај 2008

Ekusu Makina [Appleseed Ex Machina]

Искуството наречено Indiana Jones 4
Resident Evil 4

Јуни 2008

Џорџ Карлин (1940 - 2008)
Бостон Селтикс - НБА шампиони за 2008
Family Guy Does Star Wars

Јули 2008

Stargate SG-1 импресии
The Dark Knight
Аркадни игри - жар на едно безгрижно детство

Август 2008

Хорс Бол
Hallowed Are The Ori

Септември 2008

Дон ЛаФонтејн (1940 - 2008)
Осврт на Star Wars: The Force Unleashed
Sen to Chihiro no kamikakushi [Spirited Away]

Октомври 2008

Crapwerk sci-fi special

Hagane no Renkinjutsushi [Fullmetal Alchemist]
Terminator: Degradation?

8 comments:

Brian The Dog said...

Топли честитки од целото семејство Сулимановиќ.

Внукот said...

There can be only one.... Crapwerk! :D

Ќе се вратам да честитам и на 20 години од чудово, кога ќе почне да те мачи реумата! =))

ribaro said...

честитки!

Миле Петрушевски said...

Ептен емо вовед. Можда требаше вебкам слика да си стаиш најгоре на постот за да ни покажеш визуелно како се чуствуваш.

Rogi said...

Честито! :)

Losteech said...

Честито! Се надевам дека ќе издржиш уште многу години... ;)

Anonymous said...

Ајде честито! :-)

Дамјан.

Anonymous said...

Честитки и од мене.