June 13, 2008

Go Celtics, Go!

И покрај литро и пол кафе, заспав пред да видам како Селтикс намалуваат разлика и го бришат паркетот со Лејкерс. Сега ја гледав снимката на телевизија, го видов крајот и сум зачуден од феноменалната игра на Селтикс! Е, вакво финале сакав и добив! Дефинитвно најдобриот натпревар од целиот плеј-оф. Ваков пресврт само на филм има, и тоа од оние глупине спотрски филмови, кај што тимот на главниот лик губи цела утакмица (ко Селтикс со 20 разлика), и на крај ебава се по список! Ова ќе се памти и ќе се раскажува.

Game 5 е во недела према понеделник. Игрaaт во Лос Анџелес. Очекувам стегната игра и од двата тима, така што ќе биде интересно.

1 comment:

XXX-->Ivan<--XXX said...

Ајде бе, педерски... :(
Јас заспав пред второ полувреме, по се изгледа не требаше да глеам Prison Break претходно (научно е докажано дека Линколн Бороус и Мајкл Скофилд успиваат...) :P