June 16, 2008

За малце...


Еј, каква утакмица беше ова! Многу повеќе адреналин, пот и нервоза од минатиот пат на паркетот. Селтикс изгубија за малце, за многу малце. Тие 5 поени, ќе ги имаа Гарнет да не ги утнеше слободните и Пирс да не ја изгубеше топката при крај. А, и после последната тројка да украдеа и да збрцаа уште една, ќе гледавме продолжение. Како и да е, ептен интересно, дури и поинтересно од минатиот пат, кога се деси пресврт што долго ќе се памти.

Пол Пирс еба матер! Не седна човекот. Секоја чест. Финалето се сели во Бостон, во вторник, и сигурен сум дека Лејкерс ќе губат ко кучки. Ќе беше мерак и сеа да ги скршеа, али ипак меракот е друг кога ќе земеш титула на домашен терен. Ќе се слави во Бостон во вторник, осеќам...

3 comments:

Anonymous said...

Закон човече, малце ми е криво но бар ќе глеаме уште една утакмица! :)

Ивана said...

Ќе тепа Бостон!

XXX-->Ivan<--XXX said...

We'll see!