March 27, 2008

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (постер + трејлер)

Филмот кој требаше да се случи пред многу години, но никогаш не е доцна. Индијана Џонс се враќа на 22-ри мај оваа година! Мојот омилен херој од детството се враќа! Од толку многу филмови што ги чекам оваа година, најмногу му се радувам на овој. Знам дека не може да испадне срање.

Единствено ми е криво што не успеаа да го убедат Шон Конери да ја повтори улогата на Хенри Џонс, татко му на Инди.

За информации околу филмот, клик тука, а за трејлер клик тука.

2 comments:

Nathan Christopher Summers said...

леле колку ме ежи на трејлерот коа ќе го земе шеширот... ИНДИ РУЛЗ. Се додека Харисон има крв во него нека го глуми, макар и на 90, пошто без него Инди НЕ МОЖЕ ДА ИМА.

Rogi said...

Опасно :). Се нафурав! Кој ке цека сеа до 22ри :))