June 22, 2012

ДОЏИ НА БЕД КОПИ ЖУРКУ!

Пред некоја недела ги видов Bad Copy на постер за хип-хоп фестивал во некоја српска вукојебина. Чекај, се реоформиле? Да! И, доаѓаат тука следната недела! 

Bad Copy ми обележаа еден преубав период од оваа младост. Редовно си пичеле во позадина на сите собиранки, скари, на слушалици во автобус, во кола со спуштен џам и лактот надвор, во ќенеф, за време оплодње, на испит...

Откако се распаднаа, неколку пати го гледав последниот настап на Егзит 2008 на кој што не бев и никогаш не си простив. Мислев дека приликата да се видат пак во полн состав е одамна пропуштена. Ги гледав посебно Ајзак и Тимбе и Виклер, ама не беше тоа тоа. Еве што вика ивентот:

На 28ми Јуни( Четврток) во летниот клуб Сектор 909 ќе настапи најпознатиот балкански хип хоп бенд Bad Copy од Србија заедно со македонскиот диџеј Гоце.

Ова ќе биде прв заеднички настап на Ајс Нигрутин, Тимбе и Скај Виклер по 4 годишна пауза.


Bad Copy е основан во 1996та
година од АЈс Нигрутин и Мики Бој. По смртта на Мики Бој во 1999 год кон бендот се приклучуваат Скај и Тимбе. Заедно снимаат два албуми, Све сами хедови (2003) и Најгори до сада (2006). Познати се по нивните многубројни хитови од кои може да се издвојат Uno Duo Tre, Idemo Odma, Zhurka, Dushmanka..

Во 2008ма го паузираат Bad Copy и продолжуваат соло проекти. Овој нивни заеднички настап е најава за нов албум кој е во подготовка и треба да излезе до крајот на годината.

Заедно со Bad Copy ќе настапи и диџеј Гоце кој е резидент диџеј на забавите секој четврток во Сектор 909. Забавата започнува на полноќ а влезот е 300 денари

Најавуваат и нов албум. Едвај чекам! 43-23!

1 comment:

Anonymous said...

Сектор вели дека влезниците до 01 часот ќе бидат 200 денари, потоа 300 денари :)