May 31, 2008

Историјата се повторува

Селтикс и Лејкерс во финале после 21 година! Интересен беше целиот плеј-оф, барем тоа што можев да го гледам и се надевав баш на вакво финале. Ќе биде ептен интересно за гледање. Сега ќе симнам тоа што пропуштив од последниве неколку натпревари меѓу Селтикс и Пистонс. Ноќеска не догледав до крај, заспав, а сега не фатив реприза.

Финалето почнува на 5-ти јуни. Финалево, како и целиов плеј-оф, навивам за Селтикс. :)

1 comment:

XXX-->Ivan<--XXX said...

Уааа! Лејкерс форевер! :)