December 17, 2008

Magic: The Gathering на Саем

На Новогодишниот панаѓур ќе има Magic: The Gathering дешавки, почнува овој петок и ќе трае до 29-ти декември. Веројатно најголемиот настан ќе биде квалификацискиот турнир за Grand Prix-от што ќе се одржи во Ротердам на почетокот на 2009. Подолу е мејлот што денес го добив од ГОБЛИН.

Почитувани,

Доста беше работа и учење! Време е да се опуштиме за новогодишните празници! А како подобро отколку со играње Magic!?
Затоа Ве покануваме од петок (19.12.) па се до понеделник (29.12.) на Новогодишниот панаѓур, каде Гоблин ќе има свој простор, во Халата 4 на Скопското сајмиште. (во прилог ви го праќаме целосниот распоред на турнирите на Саем)

Magic забавата почнува во недела, со првиот од низата Grand Prix Trial турнири од новата сезона.
Со победата на Финецот Анти Малин на Светското првенство во Мемфис беше спуштена завесата на сезоната 2008, а новата 2009 кај нас почнува со квалификациите за Grand Prix Rotterdam. Првиот Grand Prix турнир од 2009 ќе се игра со sealed deck, што значи дека и GP Trial-от во недела ќе биде со истиот формат.
Веќе е најавено учество на неколку играчи од Грција, па засукајте ги ракавите и да покажеме колку знаеме!

Журката продолжува во текот на целата предновогодишна недела. Најразлични друштвени и стратегиски игри ќе бидат отворени за ваша забава.
Не само што во секое време ќе можете да дојдете и бесплатно да ги играте сите игри и бесплатно да учествувате на Friday Night Magic турнирот, туку вашето присуство ќе биде и наградено! По еден бустер ќе добие секој што ќе дојде на Скопското сајмиште пет пати.

Повелете, ве очекуваме!

Големото финале на предновогодишната прослава ќе се случи во сабота (27.12) со неверојатен Giveaway турнир, на кој првопласираниот играч ќе добие два бустери + Eventide маица + Dual Deck holder + Ajani Vengeant promo + Demigod of Revenge promo!!! За сите останати има голем број награди (во attachment), а секој учесник ќе ја прослави Новата година баерм со по 2 бустери и Foil promo prerelease карта!


Среќна Нова
и првиот бустер во 2009 нека ви биде Mythic Rare,

Поздрав од Гоблин екипа

3 comments:

Efto said...

Brat aj te molam pisi koj tepase na Grand Prix Trial

Бојан Николов said...

Еј, Ефто.. Не останав до крај, везе неам. Самоил или Ацо, гарант. :)

Efto said...

Brat imas msn, ako imas prati mi go na se.zaigri userot