September 16, 2007

Колин Мекри (1968-2007)

Поранешниот светски шампион во рели, Колин Мекри, загина вчера во хеликоптерска несреќа, заедно со неговиот пет годишен син. Како што е познато, хеликоптерот со кој управувал Мекри, се срушил близу неговата куќа во Шкотска.

Тажно, и сеуште не ми се верува. Нека им е лесна земјата.

Повеќе околу настанот и смртта на Мекри, на официјалната страна на Британскиот "Тајмс".

Мекри ја зема титулата во 1995 година, имаше 25 победи на Светското рели и свој серијал на компјутерски игри.

6 comments:

Anonymous said...

жалосно....

XXX-->Ivan<--XXX said...

Аиј... зар е ова можно :S

Anonymous said...

човече не ми се верува, па уште и син му!
СТРАШНО!

Внукот said...

Дури и за играта ми е жал.... :(

XXX-->Ivan<--XXX said...

Играта ваљда ќе излезе...? :O

darko156 said...

Навситина тажно