May 8, 2007

Лоши филмски продолженија II: Д Сиквел

За првиот дел, клик тука.


6) Terminator 3: Rise of the Machines
Немаше никаква потреба од овој филм, но сепак, се обидоа да искешираат. Приказната беше досадна, ликот на Шварценегер тотално усран... За кастингот подобро да не почнувам. Терминатор без Линда Хамилтон? Ај донт тинк соу.

7) Halloween: RessurectioГолем фан сум на серијалов и ги сакам повеќето продолженија. Пред да го гледам овој, немав никаква претстава околу дејствието. Филмот си почна феноменално и прилично ветувачки, за после 15 минути да се претвори во најголемото ѓубре што сум го видел. Со ова, серијалот си стана пародија на себе.

8) 007: Die Another Day
Уживам во (скоро) сите 007 филмови. Во овој не. Премногу СФ како за Џејмс Бонд филм. Лош избор за Бонд девојка (Хали Бери, бе!). Исто така, стариот Кју недостасуваше. И, зошто Пирс Броснан на почетокот од филмот изгледа исто како што изгледаше во Робинзон Крусо? :)

продолжува... (пак!)

No comments: